Mimo że pojazdy Maserati są tradycyjnie wyceniane jako samochody ultralekkie, nowy Maserati Ghibli III jest przeznaczony do konkurowania z samochodami wysokiej klasy, takimi jak Audi S6/S7, BMW 550i i Mercedes-Benz E550/CLS550.

Przewóz osób Poznań z lepszymi osiągami i technologicznymi udogodnieniami

Mimo że mają podobne wymiary do samochodów średniej wielkości i dużych samochodów rodzinnych, samochody klasy kierowniczej są projektowane i pozycjonowane jako pojazdy klasy premium z lepszymi osiągami i technologicznymi udogodnieniami. Wyższe są również koszty rozwoju i produkcji, ponieważ wiele znanych samochodów w połowie luksusu wykorzystuje podłużny (zazwyczaj przedni układ napędu tylnego koła silnika) montaż silnika, który zapewnia miejsce dla silników o dużej mocy, takich jak V8, zamiast bardziej ekonomicznego układu silnika poprzecznego w samochodach przeznaczonych na rynek masowy, które są ograniczone do linii 4 lub V6. Przewóz osób poznanwypozyczalnia.pl

Samochody klasy kierowniczej charakteryzują się zazwyczaj niższą wielkością sprzedaży i produkcji w porównaniu z samochodami średniej wielkości, ponieważ na rynkach amerykańskich i kanadyjskich nie sprzedaje się podstawowych wykończeń z mniejszym wyposażeniem i mniejszymi silnikami. Również ze względu na problem gwałtownej deprecjacji, zwłaszcza w przypadku samochodów mniej prestiżowych marek, większość samochodów klasy kierowniczej jest produkowana za pomocą marek specjalizujących się w większych lub droższych pojazdach. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych w segmencie samochodów średniej klasy dominują Mercedes-Benz i BMW, ponieważ samochody klasy kierowniczej mniej znanych producentów, takich jak Citroën i Infiniti, nie odniosły większego sukcesu.

W tym segmencie znajdują się modele średniej klasy kilku luksusowych producentów samochodów. Samochody klasy kierowniczej, takie jak BMW serii 5, mają kluczowe znaczenie dla wyników finansowych luksusowego producenta samochodów i choć nie są to modele o najwyższej sprzedaży, to jednak dzięki lukratywnym opcjom technologicznym przynoszą znaczne zyski.

Przewóz osób autem osobowym

Przewóz osób Poznań a luksusowe/ pełnowymiarowe luksusowe samochody wysokiej klasy

Znane również jako pełnowymiarowe luksusowe samochody, wielkie salony, flagowy samochód lub duże samochody premium, podczas gdy „Oberklasse” jest używany w Niemczech. Wiele z nich to wizytówki najnowszej technologii motoryzacyjnej. Niektóre tabliczki znamionowe oferują również wersje z długimi podłużnicami, które oferują dodatkową tylną przestrzeń na nogi i udogodnienia.[56] Pełnowymiarowe luksusowe samochody sprzedawane w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych są zazwyczaj wyposażone w silniki V8 o średnim przełożeniu, choć ostatnio niektóre markizy oferują sześciocylindrowe silniki, ale bez większych sukcesów.

Pojazdy tej kategorii obejmują niektóre modele z flagowych linii marek luksusowych samochodów. W Chinach: Hongkong L5, Emgrand GE i Hongkong HQE. W Europie obejmuje to Audi A8, BMW serii 7, Porsche Panamera, Volkswagen Phaeton, Volkswagen Phideon, Maserati Quattroporte, Mercedes-Benz S-Class i Jaguar XJ. W Japonii: Legenda Hondy, Acura RLX, Lexus LS, Nissan Cima, Nissan Fuga, Prezydent Nissana, Toyota Crown, Toyota Crown Majesta, Toyota Century i Infiniti Q70.