Bardziej złożony układ napędowy i mechaniczny kompaktowych samochodów klasy kierowniczej jest tańszy i zajmuje mniej miejsca w kabinie pasażerskiej i bagażniku. Kompaktowe samochody klasy kierowniczej, takie jak Acura TLX, Alfa Romeo Giulia, Genesis G70, Jaguar XE, Volvo S60, Lexus IS, Infiniti Q50, BMW serii 3, Audi A4, Cadillac ATS i Mercedes-Benz C-Class, w szczególności podkreślają właściwości jezdne.

Wynajem busów a samochody luksusowe/następne średniej wielkości

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pojazdy te, a także większa oferta premium na tej samej pozycji rynkowej, znane są jako luksusowe samochody klasy podstawowej. Wynajem busów.

Buick LaCrosse trzeciej generacji, przykład dużego amerykańskiego luksusowego samochodu klasy podstawowej. Buick, Oldsmobile, Mercury, Chrysler) to szeroka kategoria, która obejmuje nie tylko kompaktowe samochody klasy kierowniczej, ale także średniej wielkości duże samochody i SUV-y, takie jak Lexus ES, Acura TL, Buick LaCrosse i Lexus RX, podobne w cenie do BMW serii 3 i Mercedes Jednakże modele ES, TL i LaCrosse nie są objęte europejską luksusową klasyfikacją kompaktowego samochodu klasy kierowniczej ani nie są sprzedawane w Europie.

Modele ES i TL zaczęły się odpowiednio od wersji średnio- i Honda Accord, w których zastosowano plakietki, zachowując układ silnika poprzecznego z napędem na przednie koła, podczas gdy obecny Lexus IS Toyoty nie dzieli platformy z samochodami Toyoty sprzedawanymi na rynku masowym. Modele ES i TL również nie są uważane za samochody klasy kierowniczej (to gniazdo jest wypełnione odpowiednio przez Lexus GS i Acura RL), pomimo podobnych wymiarów, ponieważ samochody klasy kierowniczej zwykle podkreślają lepsze osiągi, często z napędem na tylne koła z silnikami wzdłużnymi. Obecne iteracje modeli ES i LaCrosse podkreślają „komfortowy, luksusowy i w rozsądnych cenach”, podczas gdy model TL jest niedawno przeznaczony na rynek sportowy SHW.obecne iteracje ES i LaCrosse podkreślają „komfortowy, luksusowy i rozsądną cenę”.

Wynajem busów z wypożyczalni samochodowej

Wynajem busów a wynajem luksusowej limuzyny w średnim rozmiarze

Niedawno luksusowy samochód klasy podstawowej był bardzo konkurencyjny, a jego cena pokrywała się z ceną dobrze wyposażonych samochodów nie luksusowych. Najlepiej sprzedającymi się pojazdami marki Marque są często kompaktowe samochody klasy kierowniczej, takie jak BMW serii 3, które stanowią 40% pojazdów sprzedawanych przez BMW na całym świecie.

Genesis G80 jest przykładem średniej wielkości luksusowego sedana sprzedawanego początkowo pod nieluksusową marką, a później kamieniem węgielnym nowego luksusowego namiotu. BMW serii 5 to przykład luksusowej limuzyny w średnim rozmiarze.

Segment luksusowych samochodów średniej wielkości jest powszechnie określany jako samochody klasy kierowniczej w Wielkiej Brytanii, Obere Mittelklasse w języku niemieckim i Grandes Routières w języku francuskim.Przykładami modeli w tej kategorii są: Acura RLX, Audi A6, Audi A7, Volvo S90, Genesis G80, BMW serii 5, Mercedes-Benz E-Class, Masaguar XF, Mercedes-Benz C-Class, Masaguar XF, Audi A6, Audi Cadcolcoln G80, BMW S90, Genes G80, BMW G80, BMW serii 5.